Suvalised pildid mitmest erinevast aastast.

Pargiskulptuur.

pilt pilt
pilt pilt

Kaks kunstiteost peaaegu kõrvuti. Kumb on ilusam?

pilt pilt pilt pilt

Mingi elevandinäitus tänaval. Ilmselt seda sa enam ei näe, aga midagi analoogilist juhtub ikka ette.

pilt pilt pilt pilt pilt pilt pilt pilt pilt pilt pilt pilt

Metroost 55% on maa peal. Aga neid maapealseid osi pole linnapildis eriti näha. Enamasti kulgevad raudteed (nii metroo- kui pealmaarongidele) kanalites, mis on ääristatud elumajadega. Kõnnid tänaval ja ei aimagi, millist pilti majaelanikud tagumisest aknast näevad. Või siis on raudtee varjatud kõrge müüriga. See siin on üks väheseid kohti, kus pilti sai teha.

Muide, ühes neist punaste korstnatega majadest vasakul on elanud Mahatma Gandhi.

Välimistel rööpmepaaridel sõidavad District Line rongid, keskmistel Piccadilly Line rongid. Siinkandis nende teed kattuvad. Tunnelisse lähevad viimased selle pärast, et see liin jätab West Kensingtoni jaama vahele.

pilt pilt West Kensington

Kunstieos (?) Olümpiapargis

pilt pilt pilt pilt

Vaated linnale Orbiti tipust

pilt pilt pilt pilt pilt pilt See "valge siil" paremal on O2. Imelik ehitis, millega midagi eriti ei osata peale hakata.

:-(


Olin siin hotellis, ülevalt teine aken.

pilt pilt

Kunst ei ole kunsti teha, kunst on kunstis kunsti näha.

pilt pilt pilt pilt pilt pilt pilt pilt pilt pilt pilt pilt pilt pilt

Hästi mängis

pilt pilt

Reklaame

pilt pilt pilt pilt pilt pilt pilt pilt pilt pilt pilt pilt

Metroos juhtub asju

pilt pilt

Linnakodanikud (Teise pildi linnakodanik puhkab otse salateenistuse MI6 seina ääres. Vaba maa. ;-) )

pilt pilt pilt pilt pilt pilt

Lihtsalt kena vaade

pilt pilt pilt pilt Palju pildistatud motiiv. Aga proovisin ka oma fotoaparaadi võimeid pildistada korraga väga erinevaid heledusi. pilt pilt

Briti õhujõud said 100 aastaseks

pilt pilt pilt pilt

Buckingham Palace (kuningaloss) tagantpoolt. Pane tähele seda hoone keskmist kõrgemat osa. See on maja (ehitatud 1703), millest loss alguse sai, kõik ülejäänu ümber on hiljem ehitatud (arhitekt John Nash). Troonisaal asub just selles keskmises osas. Hoones on 775 ruumi.

pilt pilt

Neis metroojaamades (vähemus), kus pole eskalaatoreid, pääs jaama/jaamast välja toimub liftidega, on ohutuse mõttes alati võimalik kasutada ka treppi. Seda soovitust treppi mitte kasutada ei tasu tõsiselt võtta, see pole keeld - keegi ei takista ka trepist minna, aga see on üsna väsitav. Huvitav on see, et enamikul neist siltidest on trepiastmete arvuga mööda pandud. ;-)

pilt pilt

Väga tüüpiline Londoni maja. Keldrikorrus on täiskõrguses elamispind ja selle ees on selline raudaiaga piiratud kanal. Väga sageli on aial ka silt, et selle külge jalgrattaid lukustada ei tohi. Kui 1814.a. oli pruulikoja plahvatuse tõttu õlleuputus ja tänavaid mööda liikus mitme meetri kõrgune õllelaine, siis seda pilti vaadates saab ehk aimu, miks mitmed inimesed oma kodus uppusid.

pilt pilt

Welcome to CarnaBEE Street :-D

pilt pilt

Vaade The Shard tipust. Kahjuks pildistamisel aknaklaasid pisut läikisid.
Vasakul Walkie Talkie House (hüüdnimi, mitte ametlik nimetus) ning 30 St Mary Axe (tuntud kui Gherkin). Paremal Tower ja pisut ka kuulsast Toweri sillast. Suur sõjalaev jõel on HMS* Belfast, mis on seal püsivalt ankrus. Sinna saab ka peale vaatama minna.


* HMS - Her Majesty's Ship

pilt pilt

Vaade lääne poole. Selle raudteedest moodustunud kolmnurga sees ja osaliselt all asub Borough Market. See pruuni korstnaga maja jõe kaldal on Tate Modern. Selleni viib jalakäijate sild (Millennium Bridge), mis siit vaadates tundub õhkõrnana, kuid tegelikult mugav jalutada muuseumi St Paul's juurest. Tumeroheline laik vaaterattast London Eye paremal on Hyde Park. Ja veidi pilku tõstes silmapiiril on selles kohas Heathrow lennuväli.

pilt pilt

Õdus London õhtul. Hea tunne tuleb peale, kui seda vaatan. Central Park Hotel. Kõige parem hotell, milles olen Londonis olnud. Pikk muljeterohke päev on seljataga ja uued muljed homme ootavad ees. Mahe õhk tuleb aknast. Vaikus. Suur ja imekaunis linn on ümberringi. Palun vabandust, läksin vist sentimentaalseks.

pilt pilt

Kellele meeldib Gagarin, kellele konn...

pilt pilt pilt pilt

Trafalgar Square peal on üks monumendi alus, millele jäi kunagi rahapuudusel kuju (kuningas William IV) panemata. Nüüd eksponeeritakse seal eri aegadel erinevate kunstnike töid. Näited 2017 ja 2018.

pilt pilt pilt pilt

Tundub pilditöötlusena. Aga tegelikult selline vaatepilt oligi. Seda jukerdist kutsutakse Shoreditch Tech City.

pilt pilt

Kunstiprojekt aastast 2015. Kunagi oli siin Cumberlandi hertsogi kuju, mis kõrvaldati aastal 1868 poliitilistel põhjustel. Korea kunstnik Meekyoung Shin taaslõi kuju, kasutades selle valmistamise materjaliks seepi. Võid isegi arvata, et väga kaua kuju sellel kohal ei seisnud, ei tasu Sohosse vaatama sõita. ;-) Mina nägin ikka osaliselt ära. Aga ära kurvasta. "Hullude" kunstnike töid on linn täis.

pilt pilt

Ei midagi erilist. Aga selle poolest eriline, et see on kõige esimene pilt, mille Londonis tegin! Meie hotelli maskott.

pilt pilt

Vaata neid torusid. Kas on veel mingit muud tõestust vaja, et Londonis on ilmad soojemad kui meil?

pilt pilt

Sellise lahendusega laste mänguplatsi peale hakkaksid meie lastekaitsjad küll protestima.

pilt pilt

Kui ei usu, loe üle. 107 eri marki õlut. :-)

pilt pilt