Seda jalutuskäiku võiks soovitada õhtuseks ajaks. Pärast päikeseloojangut on see kant eriti ilus. Aga igaks juhuks võiks enne jalutuskäiku MITTE lugeda ajalooraamatut Clerkenwelli verisest minevikust.
Alustame metroojaamast Farringdon. Liigume loodesse mööda tänavat Turnmill Street. Millest selline nimi? Vasakul pool voolas kunagi jõgi (River Fleet), millel oli palju vesiveskeid. Praegu jookseb jõgi sügaval tunnelis raudtee all. Varsti pöörame paremale ja väikese pargi lõpus uuesti vasakule. Peatselt jõuame kõrtsi The Jerusalem Tavern ette. See kõrts on nii vana, et ega keegi täpselt ei teagi, millal see asutati. Vasakult poolt kaare alt läheb kitsas käik, suundume sinna. Kui jõuad ristteele, vaata paremale. Seal on midagi sellist, mis kangesti meenutab Tallinna vanu linnaväravaid. See on St John's Gate. Aga tegelikult pole see värav kunagi olnud linnamüüri osa, iidse Londoni müürid olid ikka hoopis teises kohas. Pöörame nüüd vastassuunas ja liigume teeni Clerkenwell Road. Liigume seda mööda lääne suunas (vasakule) ja järgmisest tänavast paremale kuni väikese väljakuni, mida võiks ehk hädapärast ka pargikeseks nimetada. Põhja suunas on kahekorruseline kolmnurkse viilu ja punase välisuksega maja. Uskuge või mitte - see on marksistliku kirjanduse raamatukogu! Vaatame pisut paremale, seal on Crown Tavern. Esmapilgul nagu kõrts ikka. Aga tasuks korraks sisse astuda. Kui möödud vasakult poolt letist, võid minna hämarasse tagakambrisse. Paremat kätt on seina külge kinnitatud lauake. Just selle laua taga õlut rüübates tutvusid aastal 1905 Lenin ja Stalin.
Teel edasi on veel kaks tuntud söögikohta - The Slaughtered Lamb ja The Sutton Arms. Kahjuks söögikoht nimega Look Mum No Hands jääb meie teelt veidi kõrvale...
Nüüd jääb meie teele Smithfield Market. See on suur (tõesti suur) kaetud turg, mille projekteeris Sir Horace Jones. Sama mees on projekteerinud Leadenhalli turu ja silla Tower Bridge.
Tagasiteel läbime tänava Cloth Fair. Seal võime imetleda kirikut St Bartholomew The Great. Aga tasuks vaadata ka maja 41 Cloth Fair. See on Londoni kesklinna ainus maja, mis säilis 1666.a. suures tulekahjus. 1929.a. planeeriti see lammutada, kui õnnekombel siiski säilis. Maja oli väga viletsas seisus, kuid 1995.a. sai see uued omanikud, kes maja korralikult restaureerisid. Aastal 2000 sai see töö auhinna: City Heritage Award. Maja tinaraamidega aknaklaasidele on teemantpliiatsiga oma autogrammid jätnud mitmed nimekad isikud, nagu Sir Winston Churchill ja the Queen Mother.
Kui jõuame oma jalutuskäigu lõpp-punkti, metroojaama Barbican, vaata enne piletiväravaid paremale. Seal on seinal vasktahvel selle metroojaama kassi mälestuseks.