London, tolleaegse nimega Londinium, asutati roomlaste poolt esimese sajandi keskpaiku. Pildil on näha, kuidas see võis umbes välja näha. Kui tahad teada, kus ta tänapäevaste objektide suhtes asus, liigu hiirega pildile. Londoni kasv graafiliselt on sellel videol .
Londoni linna ajalugu on ligemale 2000 aastat pikk. London on Moskva järel Euroopa suuruselt teine linn, Rotterdami järel Euroopa suuruselt teine sadamalinn ning New York'i järel maailma tähtsuselt teine rahandus- ja kaubanduskeskus.
Londoni pindala on 1579 km² ja elanikke on ≈8.8 miljonit.
Londonis on 32 linnaosa (pluss City, mis on eristaatuses - sui generis).
London asub Tallinnast peaaegu täpselt 1000 meremiili kaugusel ning asub korraga mõlemal Maa poolkeral.
London on muidugi riigi pealinn, aga... Tegelikult ükski seadus seda ei ütle. Traditsioonide maa, miks kirja panna kui asi lihtsalt nii on. Nagu pole riigis ka kehtestatud riigikeelt. Aga umbkeelset müüjat sa ei poes, juuksurisalongis ega jäätiseletis tänaval ei leia.
Londonisse on viimasel ajal ehitatud palju kõrghooneid. Aga ehitamine on linnavalitsuse valvsa pilgu all. Ükski hoone, mis varjaks ära ilusad vaated, ehitusluba ei saa. Turist peab ikka kõige olulisemat ka kaugelt nägema. Mõni hoone tuli selle nimel isegi viltune ehitada - näiteks Leadenhall Building, mis on seetõttu saanud rahvaliku nime Cheesegrater.
Londonis oli vanasti palju rohkem jõgesid kui praegu. Suur osa neist olid reostunud või jäid ehitistele ette ning on nüüd suunatud maa alla võlvitud käikudesse või torustikesse.
Londonis on uudistamist nädalateks. Kes eales jõuaks läbi käia selle linna 200+ muuseumi? Aga kui juhtub, et satud sinna esimest korda ja ainult üheks päevaks, siis panin kokku ühe väikese marsruudi, kus saad kõige-kõige paigad ära näha. Jalutuskäik