Raamatusõbra jalutuskäik

pilt

Alustame oma jalutuskäiku metroojaamast King's Cross St Pancras. Metroojaam kannab nimelt korraga kahe kõrvuti asuva maapealse raudteejaama nime. Esimest tutvust kirjandustegelasega võimegi alustada raudteejaama King's Cross uuemast (fassadi poolt vaadates vasakul asuvast) osast, kus asub Harry Potteri fännipood. Seejärel võime asuda jalutuskäigule

Word on the Water Väga omapärane raamatupood, mis asub saja aasta vanusel laevukesel, mis ujub Regent Canal'il. Selles poekeses on tähelepanuväärselt odavad hinnad. Ära ehmu, kui kaardil näidatud kohast seda ei leia, laev ju ikka ujub, võid leida poe veidi teisest kohast.

British Library Briti rahvusraamatukogu. Sisaldab 180 miili riiuleid ja seal on üle 12 miljoni raamatu. Aga seal on ka palju vaadata ning saab ka raamatuid kaasa osta.

Wellcome Library Paiga nimi ei tähenda valesti kirjutatud sõna "welcome". ;-) See on hoopis asutaja perekonnanimi. Tegelikult on tegemist muuseumiga ning raamatukogu on vaid selle osa.

Gay's the Word Asutatud 1979.a., ainus spetsiaalne LGBT raamatupood Suurbritannias. Kui julged, astu sisse. ;-)

Persephone Books Müüb 20. sajandi keskpaiga naiskirjanike raamatute uustrükke.

London Review Mitte vaid raamatupood. Juba välja sildil on lugeda:
Tea * Cakes * Books (aga see ei tähenda, et raamatuid vähe oleks)

Bookmarks Oh üllatust, Londoni suurim kommunistliku kirjanduse raamatupood. Kui midagi osta ei taha, vaatama võiks ikka minna.

Forbidden Planet Väidetavalt maailma suurim koomiksite, ulme- ja kultuskirjanduse raamatupood.

Foyles Asutatud 1903.a. Kunagi oli see maailma suurim raamatupood nii riiulite kogupikkuse kui müüdavate nimetuste hulga poolest. Enam ta esikohta ei oma, kuid hirmsuur ikkagi.

Any Amount of Books Kõikvõimalikud raamatud odavaist ülikalliteni. Tohutu valik.

Goldsboro Books Tänapäeva kirjanduse esmatrükid.

Watkins Books Teine raamatupood otse eelmise kõrval.

Marchpane Kahe eelmise vastas üle tänava. Laste pildiraamatud ja raamatud kingiks.

Lähim metroojaam lõpetamiseks on Covent Garden. Aga enne tasuks samanimeliselt turult läbi põigata, sest sealgi on mitmeid raamatuid saada.