Seekord me vaid jalutamisega ei pääse. Mõned paigad on üksteisest nii kaugel, et vahepeal tuleb ka metrooga sõita.
Alustame metroojaamast Marble Arch. Liigume pisut pargi serva mööda ja pöörame siis tänavale Green Street. Majal nr 57 pole mingit tähistust, aga ometi on see ainus maja, milles ansambli The Beatles kõik neli liiget on üheskoos elanud. Meie tee kõrvale jääb varsti Grosvenor Park. See pole küll muusikutega seotud, aga ehk tasub ikka pilk peale heita - selles pargis on koguni kolme USA presidendi kujud. Muide, pargi ääres on ka Millennium nimeline hotell, mille restoranis mürgitati polooniumiga Alexander Litvinenko.
Peatselt jõuame tänavale Brook Street. Seal elanud muusikute majad on juba ilusate siniste siltidega tähistatud. Esimesena jõuame maja nr 69 juurde. Seal elasid vennad Barry, Robin ja Maurice Gibb, kes moodustasid ansambli Bee Gees tuumiku.
Edasi minnes jõuame majade 23 ja 25 juurde. Üks neist kuulus Georg Friedrich Händelile, kes seal majas ka suri. Teises majas oli korter Jimi Hendrixil. Paks kivimüür ja palju-palju aastaid on muidugi neil kahel muusikamehel vahet...
Siirdume tänavale Saville Row. See on meesterätsepate tänav, aga seal on ka midagi muusikaga seotut. Maja 3 Saville Row katusel nimelt andis The Beatles oma kõige viimase kontserdi. Ajame aga pea kuklasse ja vaatame, et ega midagi eriti näha ei olegi.
Teine muusikaga seotud koht on meist praegu mõnekümne meetri kaugusel, aga sinna jõudmiseks tuleb pisut pikemalt kõndida. Nimelt 23 Heddon Street on koht, kus sündis David Bowie alter ego - Ziggy Stardust. Kui kõht tühjaks läinud, siis see pisike umbtänav on otsast lõpuni tänavakohvikut täis.
Läheme nüüd teekonna jätkamiseks metroojaama Piccadilly Circus. Sõidame jaama Green Park (Piccadilly Line, Westbound, üks peatusevahe) ja istume sealt ümber (Jubilee Line, Northbound), et jõuda jaama St John's Wood (kolmas peatus).
Väljume rongist jaamas St John's Wood ja imetleme hetke perroonil meistrimeeste käpardlikkust, kes jaama nime seinale kirjutades on apostroofi ära unustanud...
Õige vähe tuleb jalutada, et jõuda kuulsa The Beatles ülekäiguraja juurde. Kuulsa heliplaadi ümbrise foto tehti salvestusstuudio esisel ülekäigurajal 8. augustil 1969.a. kell 11:35. Fotograaf Iain Macmillan tegi 6 fotot seistes treppredelil, samal ajal oli politsei tänava autodele kümneks minutiks sulgenud. Kindlasti soovid sinagi seda "sebrat" ületada, ise samal ajal naljakalt käsi liigutades. Aga ära liialt üleannetuks mine, selles kohas on veebikaamera, mis näitab sind kogu maailmale.
Nüüd tuleks meil tagasi sõita jaama Green Park, et taas ümber istuda (Piccadilly Line, Westbound). Viies peatus on Earl's Court.
See majake aadressil 1 Logan Place, mida kutsutakse Garden Lodge, oli Freddie Mercury viimane elupaik. Maja ümbritseb kõrge müür, ega midagi eriti näha ei ole. Aga selles majas elab praegu Freddie noorusarmastus Mary Austin, eks temagi soovi rahu.
Järgmine paik jäi "maiuspalaks". Sinna otse metrooga ei pääse. Kui tahad, mine jala, aga selle osa, mille kaardil oranžiga märkisin, saad edasi bussiga 328, mis sõidab iga 5 minuti tagant. Mine peale peatuses Cromwell Road (suund kagusse) ning välju peatuses Limerston Street.
Cheyne Walk (hääldus: tšiini) on tänav, mis on tegelikult tänav, mis asus kunagi otse jõe ääres. Kallast on täidetud, et tekiks pisike park. Siin on elanud Thomas More ja Henry VIII, kuid tundub, et see tänav lihtsalt tõmbab kuulsusi ligi. Loetelu muusikutest, kes on siin elanud:
Lisaks sada meetrit nurga taha: 42 Oakley Street elas Bob Marley. Kusagil sealsamas elas ka David Bowie, kahjuks täpset maja numbrit ei tea.
Kui vaid muusikud ei huvita, siis siin elanud kuulsuste täisnimekirja leiad siit: https://en.wikipedia.org/wiki/Cheyne_Walk