Londoni ajaloost

Londoni linn sai alguse üsna meie ajaarvamise algupoole ja esialgne asula asutati roomlaste poolt. Nime täpse tähenduse üle vaieldakse, agne nimi on muutunud, paika on kutsutud Londinium, Ludenwick ja Ludenburg. Algselt kujunes London City, hiljem sellele vastukaaluks Westminster City. Linn hävitati/hävis korduvalt, kuid tekkis ikka ja uuesti. Linn on muidugi nüüdseks tohutult laienenud ja mõiste City all mõtleme nüüd seda algset üht ruutmiili. Tänavatel on draakonikujukesed, mis tähistavad city piiri. Nii, et kui vaatad draakonile näkku, oled väljaspool, kui vaatad draakonit selja tagant, oled juba seespool.

Londoni ajaloost on kirjutatud palju. 1994.a. ilmunud raamatus Bibliography of Printed Works on London History loetletakse 21778 trükist. Nagu sa ei suuda ära vaadata kõiki British Museum eksponaate, nii ei suuda sa ka lugeda kõike selle linna ajaloost. Allpool ma lihtsalt loetlen mõningaid tähtsamaid sündmusi.

Video Londoni kasvust

Lipp

Lipp Enamik turiste arvab, et kui Buckinghami palee vardas lehvib lipp, siis on kuninganna lossis. Tegelikult see nii ei ole, asi on hoopis keerulisem.

Kuni 1997. aastani oli traditsioon, et kui kuningas/kuninganna viibib lossis, lehvib seal tema isiklik lipp. Elizabeth II lippu näed siin üleval. Kui valitseja kohal ei viibinud, oli lipuvarras tühi. Kui lipp lehvis lossil, oli see alati varda tipus, leinalipuna ei langetatud seda mitte kunagi.

Asjad muutusid kui autoõnnetuses hukkus printsess Diana. Sel ajal kuninganna ei viibinud Londonis ja lipuvarras oli tühi. Rahvas hakkas nõudma, et ka lossil peab olema leinalipp. Kuninganna korraldusel muudetigi traditsiooni ning matusepäeval heisati riigilipp leinalipuna. Nii see jäigi, et sellest päevast alates on lipp alati vardas, kuninganna kohalolekul üks lipp, tema eemalviibimise ajal teine.

Huvitav on ka see, et lipud on eri suurusega - suurte ja oluliste sündmuste puhul on lipp suurem.

Linnaväravad

Londoni linna iidseist väravaist on säilinud vaid üks - Temple Bar (Huvitavad paigad, nr 77). Seegi on kaks korda kohta vahetanud.

Gates
Gates